Dyrektorzy szkoły
- 1958- 1970 IGNACY CIĄGŁO
- 1970- 1986 ADELAJDA FREJOWSKA
- 1986- 1993 TERESA RÓŻYCKA
- 1993- 2007 IRENA BARCHNICKA
- 2007- 2012 KRYSTYNA MACIEJEWSKA
- 2012- 2023 MARZENA NOGAJ
- 2023- obecnie DOROTA WOŹNY
Historia szkoły
Nasza szkoła to szcześćdziesiąt pięć lat tradycji i historii. To miejsce szczególne, w którym wiedzę zdobywało kilka pokoleń mieszkanców Tychów i okolic. Pierwszych uczniów szkoła przyjęła w swoje mury 30 września 1958 roku. To właśnie wtedy odbyło się uroczyste otwarcie szkoły. Wcześniej uczniowie uczęszczali do SP nr 5 i to stamtąd ruszył uroczysty pochód do nowo otwartego budynku. Kierownikiem szkoły został pan Ignacy Ciągło, a jego zastępcą pani Aurelia Patalong. Pracę w szkole rozpoczęło 23 nauczycieli.
W szkole zebrała się grupa ludzi pełnych entuzjazmu i chęci do pracy. Już w listopadzie zorganizowano samorząd szkolny. W ramach pracy samorządu uczniowie przez wiele lat prowadzili korespondencję z Zakładem dla Dzieci Niewidomych w Laskach, z redakcjami gazet: Płomyk, Płomyczek i Świiat Młodych. Dzięki pomysłowości nauczycieli, którzy organizowali na boisku szkolnym lodowisko, uczniowie mogli zimą bezpiecznie jeździć na łyżwach.
W roku 1960 na uczniów czekała niespodzianka. Do użytku oddana została sala gimnastyczna, w której odbywały się zajęcia wychowania fizycznego oraz uroczystości z okazji świąt i ważnych wydarzeń.
W tym samym roku, dnia 26 maja nadano szkole imię Marii Curie- Skłodowskiej. Od tego momentu dzień ten był obchodzony jako święto szkoły.
Szkoła zawsze była miejscem kształtowania charakterów i postaw. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach z ciekawymi ludźmi: artystami, pisarzami, poetami oraz uczestnikami Powstań Śląskich. Mogli rozwijać swoje zainteresowania uczęszczając na zajęcia pozalekcyjne, brać udział w spotkaniach drużyny harcerskiej, działającej w szkole od 1961 roku. Jej pierwszą drużynową była pani Maria Kościańczuk. Od 15 listopada 1967 roku w szkole dziłał szczep harcerski obejmujący trzy drużyny zuchowe, dwie drużyny żeńskie i dwie drużyny męskie. Szczep nosił imię genarała Mariana Zaruskiego. Nadanie imienia nastąpiło 10 czerwca 1986 roku.
Ważnym elementem edukacji patriotycznej w naszej szkole było zachowanie pamięci
o ważnych wydarzeniach związanych z historią naszej ojczyzny poprzez coroczne uroczyste akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości: w roku 1988 – 70 rocznica, 1998 r. – 80 rocznica, 2008 r. – 90 rocznica i ta najdonioślejsza 100 rocznica w 2018 roku.Od wielu lat odbywa się również w naszej placówce festiwal piosenki patriotycznej, którego celem jest przywrócenie pamięci niektórych zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju. Każdego roku odbywa się szkolny konkurs wiedzy biblijnej, szkolny turniej szachowy, konkurs czytelniczy.
Dzięki działaniom nauczycieli szkoła brała udział w wielu projektach edukacyjnych: szkolnych, międzyszkolnych oraz międzynarodowych. Uczniowie wyjeżdżali za granicę
i poznawali systemy edukacyjne innych krajów. Do naszej szkoły przyjeżdżali goście z krajów Unii Europejskiej.3 listopada 2004 r. mieliśmy zaszczyt gościć ks. bp Gerarda Bernackiego oraz proboszcza naszej parafii ks. Engelberta Ramolę. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy nauczyciele i obsługa szkoły.
Prężnie działało w murach naszej szkoły kółko teatralne, czy zespół instrumentalno-wokalny i szkolny chór pod kierunkiem pani Doroty Sowińskiej. Możemy się również pochwalić działalnością wolontariatu oraz udziałem w akcji „Adopcja serca” i „Szlachetna paczka”.
Dzięki staraniom nauczycielki pani Joanny Loski-Rychlik, w 2013 roku została otwarta nowoczesna kuchnia uczniowska, w której odbywają się zajęcia kulinarne z udziałem uczniów, mające pogłębiać wiedzę na temat zdrowego i racjonalnego odżywiania.
W roku 2014 nasza szkoła uzyskała certyfikat Wiarygodnej Szkoły.
14 i 15 maja 2018 roku odbyły się uroczyste obchody 60-lecia naszej szkoły. Uroczystości poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela. Tego samego roku, w ramach Budżetu partycypacyjnego, wygrywamy projekt budowy bieżni i skoczni na terenie obiektu.
1 lutego 2019 roku w ramach wizytacji kanonicznej w parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Tychach, naszą szkołę odwiedził ks. bp Adam Wodarczyk.
W 2020 roku miała miejsce termomodernizacja budynku szkoły, natomiast na placu szkolnym pojawił się czereśniowy sad - w ramach projektu „Tradycyjny Sad”.
W pracowni historycznej, w 2021 roku, został stworzony kącik regionalny, teraz uczniowie i nauczyciele mogą podziwiać charakterystyczny śląski byfyj, porcelanę, zabawki, stroje regionalne. W tym roku w naszej placówce została otwarta sala terapii sensorycznej, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Tyskich Inicjatyw Oświatowych.
W roku 2023 na uczniów ponownie czekała niespodzianka, ponieważ na boisku za szkołą powstało miasteczko rowerowe — jest ono wyposażone w znaki drogowe, światła, spełnia wszystkie wymogi do zdobycia swojego pierwszego prawa jazdy, czyli karty rowerowej.
Rok szkolny 2023/2024 jest wyjątkowy, ponieważ przez cały rok świętujemy 65-lecie szkoły przez różne działalności i inicjatywy. Główne obchody 65-lecia SP nr 11 są zaplanowane na 7 listopada 2023 roku, czyli w urodziny Marii Curie-Skłodowskiej. W tym dniu zostanie po raz pierwszy uroczyście odśpiewany hymn naszej szkoły. Tekst został napisany przez uczniów klasy 6a i wychowawczynię panią Patrycję Zagórską, muzykę napisał nauczyciel muzyki pan Marcin Wielgat:
1. W sercu Tychów, dumnie wznosi się,
Szkoła Jedenastka, tu na zawsze zostać chcę.
Tutaj uczymy się i rośniemy,
Wspólne marzenia budujemy.Ref. Mario Curie - Skłodowska tyś patronką naszą jest,
Życie nauce poświęciłaś
Polon i Rad odkryłaś,
Twój dorobek naukowy,
Noblem został zwieńczony,
Mario Curie -Skłodowska Tobie hołd składamy dziś.2. Szkoła nasza, domu drugie drzwi,
W Jedenastce każdy znajdzie swoje dni.
Tutaj przyjaźń, wiedza splatają się
Dzięki naszej szkole świat nasz cały jest!W listopadzie 2023 roku zostanie odsłonięty mural z wizerunkiem naszej patronki Marii Curie-Skłodowskiej, który pojawi się na ścianie budynku szkoły.