• Jubileusz 65 lecia Szkoły

• Mural Marii Curie-Skłodowskiej na SP nr 11 w Tychach

07.11.2023

Właśnie dziś, w kolejną rocznicę urodzin Marii Curie-Skłodowskiej, oficjalnie odsłoniliśmy portret noblistki z lewitującymi wokół niej ceramicznymi pierwiastkami. Tę wizję artystyczną zrealizowały Czary-Mury: Marek Grela & Marta Piróg na ścianie Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie Skłodowskiej w Tychach.

Usłyszeliśmy, że na muralu możemy doszukać się oprócz portertu noblistki ceramicznych elektronów składających się na atomy radu i polonu w barwach Polski i Francji (krajów, z którymi związana była Skłodowska), a także nawiązań do zjawiska promieniotwórczości i układu okresowego pierwiastków.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele Miasto Tychy, oświaty i lokalnej społeczności oraz reprezentacje uczniów. Odsłonięcie muralu stanowi część obchodów świętowanego właśnie jubileuszu 65-lecia szkoły.

@obserwujący widzieliście już Marię w promieniach jesiennego słońca?

autor muralu: Czary-Mury: Marek Grela & Marta Piróg

fot. Magdalena Borucka